wtorek, 25 marca 2014

Przekaż 1% podatku dla mojego przyjaciela Łukasza!

Jeśli nie podjęliście jeszcze decyzji, dla kogo przekazać 1% swojego podatku za 2013 rok, to może zechcecie to uczynić dla Łukasza? To nic nie kosztuje, a można pomóc komuś, kto naprawdę tego potrzebuje. Dawanie daje dużo satysfakcji i czyni nas szczęśliwszymi i lepszymi ludźmi. Poza tym sami nie wiemy, co spotka nas jutro i czy także takiej pomocy kiedyś my lub nasza rodzina nie będziemy potrzebować...
Łukasz to niepełnosprawny syn moich przyjaciół. Znam go od dziecka. Pilnie potrzebuje pomocy. On i jego rodzina są mi bardzo bliscy. To bardzo dobrzy ludzie. Nie skupieni tylko i wyłącznie na sobie i własnych problemach. Ale dający wiele innym i zawsze otwarci na drugich. Wiem, że przekazane środki zostaną należycie i uczciwie wykorzystane. Mogą Wam to zagwarantować.
Rodzice Łukasza nigdy wcześniej przez lata nie prosili o żadną pomoc, tym razem jednak sytuacja jest naprawdę ciężka i wiem, że każde wsparcie jest im bardzo potrzebne. Ze względu na wiek Łukasza nie mogą liczyć na żadne środki ze strony państwa, urzędów itp. Są pozostawieni sami sobie. Dodatkowo z wiadomych względów muszą ograniczyć swoją pracę zawodową, przez co świadomie rezygnują z pełnego wynagrodzenia.
Więcej szczegółów na dole.

1% podatku nic nie kosztuje, a naprawdę może Łukaszowi i jego rodzicom bardzo pomóc. Zebrane środki chcą przeznaczyć na codzienny transport syna do specjalnego ośrodka w Warszawie, gdzie uczęszcza od 20 lat i jest poddawany tam rehabilitacji oraz uczestniczy w innych zajęciach rozwojowych. Bez tego skazany jest na zamknięcie w 4 ścianach i totalne odizolowanie od świata. Do tej pory koszty transportu były pokrywane z budżetu Państwa. Niestety po przekroczeniu 25 roku życia zgodnie z przepisami, taka refundacja kosztów już się nie należy. Ośrodek jest oddalony od domu o 33 km w jedną stronę.

Nazwa OPP: Stowarzyszenie „Tęcza”
KRS: 0000095698
Cel szczegółowy (koniecznie wpisać!): Łukasz Wysokiński
Jeśli tylko możecie pomóc i przeznaczyć 1% podatku dla Łukasza to będę Wam bardzo wdzięczna wraz z jego rodzicami i nim samym oczywiście.

Może też uda Wam się dalej przekazać tą wiadomość, by inni też mogli pomóc? Z góry dziękujemy!

Pozdrawiam!

7 komentarzy:

 1. Współczuję, ale niestety nie mogę pomóc. Rozliczyłam już całą rodzinkę, a jeden procent przeznaczam na fundacje wspierającą pacjentów onkologicznych. Spłacam dług. Aż szkoda, że można odliczyć tylko jeden procent.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie da się pomóc wszystkim. Ale ważne, że pomagamy choć jednej osobie.

   Usuń
  2. Dokładnie, i fajnie że uprościli to odlicznie :)

   Usuń
 2. Ja już się rozliczyłam,ale fajnie,że pomagasz :) lubię takie akcje bo często zapominamy o innych a w końcu choćby ten 1 %może pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja w tym roku przeznaczyłam swój 1% na rehabilitację bliskiej koleżanki więc też nie pomogę :(

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.
Proszę o nie reklamowanie w komentarzach swoich stron, blogów, sklepów itp. Będę wdzięczna za nie linkowanie i uszanowanie tego. W innym przypadku będę je natychmiast kasować.
Magdalena